Zemgus Girgensons

  • By admin
  • February 5, 2015
  • Comments Off on Zemgus Girgensons

Zemgus Girgensons ir Latvijā dzimis hokejists, kurš šobrīd savu karjeru aizvada Nacionālās Hokeja līgas komandā Bufalo Sabres. Zemgus ir uzlecošā Latvijas hokeja zvaigzne un pašlaik vienīgais stabilais NHL spēlētājs no Latvijas (vēl savas debijas spēles NHL 2013-2015 gada sezonās aizvadījis latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis Tampabejas Lightning komandā un uzbrucējs Ronalds Ķēniņš Vankūveras Canucks komandā).

Zemgus Grigensons ir dzimis 1994. Gada 5. Janvārī un nāk no Rīgas. Savas hokeja gaitas Zemgus uzsāka Jūrmalas hokeja komandas sastāvā. Zemgus spēlē uzbrucēja pozīcijā un ir izteikts spēka uzbrucējs, kurš lielāko daļu savus vārtus iemet tieši pateicoties apņēmībai un katras epizodes nospēlēšanai līdz galam.

Šobrīd Zemgus Girgensons spēlē NHL klubā Bufalo Sabres, kura bāzes vieta ir ASV, Ņujorkas štata Bufalo pilsētā. Savas gaitas Ziemeļamerikā Zemgus uzsāka jau 2008. Gadā, kad ņēma dalību dažāda veida turnīros un piedalījās komandu rīkotajās nometnēs. Savu pirmo profesionālo sezonu Ziemeļamerikā 2010/2011 gada sezonā Zemgus aizvadīja ASV junioru līgas (USHL) klubā Dubjūkas Fighting Saints, kur arī atklājās viņa hokejista dotības un uzbrucēja talants. Šajā klubā Zemgum izdevās kļūt par vienu no kluba līderiem, kā arī viņš bija ne tikai rezultatīvākais spēlētājs savā komandā, bet arī viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem visā līgā. 2011/2012 gada sezonā Zemgus jau tika iecelts part Fighting Saints kapteini un aizvadīja vēl vienu rezultatīvu sezonu. Šajās sezonas, ko viņš pavadīja USHL līgā, par Girgensonu sāka interesēties arī vairāku komandu skauti un Ziemeļamerikas hokeja apskatnieki sāka pievērst arvien plašāku uzmanību Latviešu uzbrucējam, sākot viņam prognozēt augstu vietu kādā no gaidāmajiem NHL draftiem.

2012. gadā Zemgus Girgensons tika izvēlēts NHL draftā ar augsto 14. numuru pirmajā kārtā, kas ir augstākais drafta numurs kāds jebkad ir bijis latviešu hokejistiem, pirms tam augstākais numurs bija latviešu aizsargam Sandim Ozoliņam, kurš tika izvēlēts otrajā drafta kārtā. Zemgu draftā izvēlējās Bufalo Sabres komanda, kas drafta izvēles tiesības, lai varētu draftēt Girgensonu ieguva veicot maiņas darījumu ar Kalgari Flames komandu.

Nākamo 2012/2013 gada sezonu Zemgus Girgensons aizvadīja AHL klubā Ročestras Americans. 2013/2014 gada sezonas sākumā Girgensonam izdevās debitēt Bufalo Sabres rindās jau pirmajā spēlē gūstot savus pirmos vārtus NHL, Bufalo Sabres zaudējumā Detroitas Red Wings komandai, tie bija arī Sabres vienīgie vārti tajā mačā. Pēc neveiksmīgā sezonas sākuma Sabres vadība izdomāja atbrīvoties no komandas galvenā trenera Rona Rolstona un tā vietā par galveno treneri tika izvēlēts tā brīža Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Ted Nolans. Pateicoties tam, ka Zemgus jau iepriekš bija pazīstams ar Nolanu, viņam turpmākajā komandas modelī tika atvēlēta krietni lielāka loma un atšķirībā no citiem Sabres jaunajiem talantiem, kā piemēram Grigorenko, kurš tajā pašā 2012. Gada draftā tika izvēlēts viens no pirmajiem, Zemgum izdevās nostiprināties Sabres sastāvā. Savu pirmo sezonu Nacionālajā Hokeja Līgā Girgensons noslēdza ar 22 rezultativitātes punktiem, kas ļāva viņam būt starp rezultatīvākajiem Sabres spēlētājiem, kā arī Zemgus ieguva Sabres gada debitanta balvu. Sabres komandai gan šī sezona nebija diezko spīdoša un sezona komanda noslēdza pēdējā vietā visā līgā.

2014/2015 gada sezonu Zemgus Girgensons uzsāka jau Bufalo Sabres pamatsastāvā bieži tiekot iespēlēts pirmajā maiņā, kā arī pavadot vienu no lielākajiem spēles laikiem komandā un tika iespēlēts gan vairākumu gan mazākumu virknējumos. Sezonas vidusdaļā Zemgus ir viens no rezultatīvākajiem Sabres spēlētājiem, jau sezonas vidū pārspējot savu iepriekšējā sezonā sasniegto punktu daudzumu.Pateicoties Latvijas faniem, Girgensons tika arī iebalsots NHL visu zvaigžņu spēlē saņemot vislielāko skaitu balsu no faniem starp visiem NHL spēlētājiem. Savā pirmajā NHL zvaigžņu spēlē gan Grigensons ar rezultativitātes punktiem neizcēlās.

Zemgus ir pārstāvējis arī Latvijas hokeja izlasi vairākos nozīmīgos turnīros, kā piemēram 2013. un 2014. Gadu Pasaules čempionātos hokejā, kā arī 2013. Gada Olimpisko spēļu hokeja turnīrā Sočos. Tāpat Zemgus Girgensons ir arī piedalījies dažādos turnīros Latvijas junioru hokeja izlasēs.

Video ar Girgensona labākajiem momentiem pirmajās NHL sezonās.

Categories: Uncategorized

Comments are closed.