Sandis Ozoliņš

  • By admin
  • February 5, 2015
  • Comments Off on Sandis Ozoliņš

Sandis Ozoliņš ir viens no izcilākajiem sportistiem Latvijā ar lielākajiem panākumiem starp latviešu hokejistiem Nacionālajā Hokeja Līgā. Sandis ir dzimis 1972. Gada 3. Augustā Siguldā. Savu profesionālo hokejista karjeru Sandis uzsāka 1990. Gadā spēlējot tā laika vienā no ievērojamākajām sporta komandām PSRS hokeja čempionātā – Rīgas Dinamo. Sandis Ozoliņš spēlē aizsarga pozīcijā, un viņu mēdz uzskatīt par uzbrūkošo aizsargu, ko Sandis arī ir pierādījis savas karjeras laikā gan NHL gan KHL čempionātus izceļoties ar savu rezultativitāti un esot gan starp komandas, gan līgu rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Savu karjeru NHL Sandis Ozoliņš uzsāka no 1991. Gada NHL spēlētāju drafta, kurā Sanhosē Sharks izvēlējās Ozoliņu 2. kārtā ar 30. Kopējo numuru. Sandis Ozoliņš bija visaugstāk draftētais latviešu spēlētājs NHL līdz pat 2012. Gadam, kad ar augsto 14. Numuru Bufalo Sabres draftēja jauno latviešu hokejistu Zemgu Girgensonu. Sanhosē Sharks sastāvā Ozoliņš debitēja jau 1992. Gadā un sezonā kopā guva 23 punktus.

Nākamās 3 sezonas Sandis Ozoliņš aizvadīja Sanhosē Sharks sastāvā no 1992/1993 gada līdz 1995/1996 gada sezonai. Šajā laikā Sandis sevi labi pierādīja kā uzbrūkošais aizsargs. Savā otrajā sezonā viņš regulārajā čempionātā izcēlās ar 64 punktiem, no kuriem 26 bija vārtu guvumi un 38 piespēles, kā arī palīdzēja Sanhosē komandai iekļūt Stenlija kausa izslēgšanas spēlēs, kur Sandis guva vēl 10 punktus izdarot 10 rezultatīvas piespēles.

1995/1996 gada sezonas sākumā Sandis Ozoliņš tika aizmainīts uz Kolorādo Avalanche komandu, kurā nospēlēja līdz pat 2000/2001 gada sezonai. Šie gadi spēlējot Avalanche komandā bija veiksmīgākie Ozoliņa karjerā. Pirmajā sezonā Kolorādo Avalanche komandā Sandis izcēlās ar 50 punktiem iemetot 13 vārtus un atdodot 37 rezultatīvas piespēles, kā arī izceļoties ar 19 punktiem Stenlija kausa izslēgšanas spēlēs iemetot 5 vārtus un atdod 14 rezultatīvas piespēles. 1996. Gadā Sandim Ozoliņam ar Kolorādo Avalanche izdevās izcīnīt prestižāko trofeju hokejā – Stenlija kausu, kļūstot par pirmo un pašlaik vienīgo latviešu hokejistu, kam izdevies izcīnīt Stenlija kausu.

Nākamā sezona Sandim Ozoliņam padevās vēl rezultatīvāka un regulārā čempionāta laikā viņam izdevās tikt pie 68 rezultativitātes punktiem iemetot 23 vārtus un atdodot 45 rezultatīvas piespēles. Šī bija rezultatīvākā sezona Sanda karjerā, kas ļāva viņam pacīnīties arī par James Norris trofeju ko piešķir katras sezonas labākajam aizsargam. Sezonu Ozoliņš pabeidza kā rezultatīvākais aizsargs un 3. Rezultatīvākais spēlētājs komandā, kā arī palīdzēja Avalanche komandai izcīnīt Prezidenta trofeju kā regulārās sezonas labākajai komandai. 1997. Gadā Sandis Ozoliņš tika iekļauts tās sezonas NHL simboliskajā izlasē, kā viens no labākajiem sezonas aizsargiem. Nākamajās sezonās arī Sandis izcēlās ar daudziem gūtajiem punktiem attiecīgi savācot 51, 32 un 52 punktus pa sezonām.

2000. gadā Sandis Ozoliņš tika aizmainīts uz Karolīnas Hurricanes komandu, kur nospēlēja līdz 2002. Gadam, pirmajā sezonā gūstot 44 punktus un otrajā sezonā 23 punktus. 2001/2002 gada sezonas vidū Sandis Ozoliņš tika aizmainīts uz Floridas Panthers komandu, kur nospēlēja līdz 2003. Gadam un pēc tam tika aizmainīts uz Anaheimas MightyDucks komandu, kur nospēlēja līdz 2006. Gadam. 2006/2007 gada sezonu Sandis pavadīja Nujorkas Rangers komandā un savu karjeru NHL noslēdza 2008. gadā tajā pašā komandā, kas viņu draftēja 1991. Gadā Sanhosē Sharks. Kopumā Sandis Ozoliņš ir spēlējis 6 dažādās NHL komandās, kā arī ir piedalījies 7 Visu zvaigžņu spēlēs NHL līgā savas karjeras laikā.
No 2009. Gada līdz 2013. Gadam Ozoliņš savu karjeru pavadīja Kontinentālajā Hokeja līgā, vairākas sezonas esot Rīgas Dinamo kapteinis, kā arī vienu sezonu aizvadot Mitišču Atlant komandā. Savu profesionālo sportista karjeru Sandis noslēdza pēc 2014. Gada sezonas.

Savas karjeras laikā Sandis Ozoliņš ir piedalījies arī vairākos turnīros kopā ar Latvijas izlasi. Sandis ir piedalījies vairākos Pasaules čempionātos, kā arī Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros un vairākās Olimpiskajās spēlēs, palīdzot Latvijas hokeja izlasei cīnīties par augstām vietām  gan Olimpiskajās spēlēs gan Pasaules čempionātos.

Sanda Ozoliņa karjeras labākie momenti.

Categories: Uncategorized

Comments are closed.