Rīgas Dinamo

  • By admin
  • February 5, 2015
  • Comments Off on Rīgas Dinamo

riga dinamo

Rīgas Dinamo vienīgā Latvijas pārstāvētā hokeja komanda Kontinentālajā hokeja līgā. Rīgas dinamo ir dibināts 2008. Gadā un visus gadus ir ņēmis dalību KHL jeb Kontinentālajā Hokeja Līgā. KHL ir salīdzinoši jauna hokeja līga, kur pirms tam bija Krievijas hokeja līga, kurā spēlēja tikai Austrumu valsts klubi. Rīgas Dinamo mājas spēles notiek Arēnā Rīga. Sakarā ar politisko un ekonomisko situāciju starp Krieviju un Rietumu valstīm šobrīd nav skaidri zināma līgas nākotne un kādi klubi tajā varētu ņemt dalību, jo arī iepriekšējā gada finālists, hokeja klubs no Čehijas Prāgas Lev 2014./2015. Gada sezonu izvēlējās neturpināt KHL līgā.

Par Rīgas Dinamo komandas dzimšanas dienu var uzskatīt 2008. Gada 7. Aprīli. Klubs tika dibināts savācot vairākus akcionārus, no kuriem šobrīd lielākais ir Itera Latvia. Pirms 2014/2015 gada sezonas sākuma Dinamo Rīga klubam bija finansiālas problēmas, jo nebija atrasti visi sponsori, lai varētu nodrošināt algu izmaksu kluba treneru un apkalpojošajam personālam kā arī pašiem hokejistiem, taču sezonas sākumā sponsors tika atrasts, kas ļāva klubam veiksmīgi iesākt jauno sezona KHL līgā.

KHL līga ir sadalīta divās konferencēs – Rietumu un Austrumu. Rīgas dinamo atrodas Rietumu konferencē kopā ar vairākām citām spēcīgāk komandām, kā Maskavas Dinamo, Sanktpēterburgas SKA, CSKA, un vairākiem Eiropas klubiem kā Somijas Jokerit, Zagrebas Medveščak, Minskas Dinamo un Bratislavas Slovan. Kā jau iepriekš minēts, pēc 2013/2014 gada sezonas līgu pameta konferences un līgas finālists Prāgas Lev, kā arī politiskās situācijas dēļ līgu nācās pamest klubam no Ukrainas Donbass, kurā spēlēja arī Latvijas izlases aizsargs Oskars Bārtulis.

Kluba prezidents visus gadus kopš dibināšanas ir Juris Savickis un kluba menedžeris šobrīd ir kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Normunds Sējējs, kur kādu brīdi strādāja arī Prāgas Lev komandā. Pāris pēdējās sezonas kluba galvenais treneris ir Artis Ābols, kurš klubu vada ar mainīgām sekmēm. Rīgas Dinamo pirmajās sezonas vadīja Julijus Šuplers, kuru pēc tam darbā nomainīja Somu speciālists Peka Rautakallio, kuru pēc ļoti neveiksmīgas sezonas sākuma nomainīja kādreizējais Latvijas izlases spēlētājs Artis Ābols. Ābolam komandu izdevies ievest gan izslēgšanas spēlēs, kā arī ir nācies palikt starp sliktākajām komandām līgā, kad nācās cīnīties par Nadježdas kausu ar citām komandām, kas netika izslēgšanas spēles, kuru Arta Ābola vadītajai komandai arī izdevās iegūt.

Arta Ābola asistenti arī ir bijušie Latvijas izlases spēlētāji kā arī bijušie Rīgas dinamo spēlētāji Ģirts Ankipāns un Aleksandrs Ņiževijs. Ģirts Ankipāns Artim Ābolam asistē jau vairākas sezonas, bet Ņiževijs treneru korpusam pievienojās vien šosezon un iepriekšējos gadus pārstāvēja Rīgas Dinamo komandu kā spēlētājs. Izlases vārtsargu treneris ir Juris Klodāns.
2015. gada sākumā Rīgas Dinamo komandas kapteinis ir pieredzējušais Latvijas izlases spēlētājs Lauris Dārziņš. Šajā sezona Rīgas Dinamo vairākkārt ir mainījuši komandas kapteiņus, attiecīgi no leģionāriem Hossas un Šķastļivija līdz mūsu pašu spēlētājiem kā Pujacs un Dārziņš. No pirmajiem trim, kā arī no komandas vārtsarga Edgara Masaļska gan komanda atbrīvojās 2014. Gada noslēgumā sakarā ar neveiksmīgo sezonas sākumu.

Rīgas Dinamo labākā sezona bija otrā, kur izdevās iekļūt Gagarina kausa izslēgšanas turnīrā un aizcīnīties līdz par ceturtdaļfinālam, kurā gan komanda piekāpās Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Maskavas Dinamo.

Klubam ir arī fārmklubs HK Rīga, kurš piedalās Jaunatnes hokeja līgā MHL un kurā spēlē vairāki latviešu jaunie hokeja talanti. No HK Rīgas komandas savulaik izauga arī viens no pašreiz labākajiem Latvijas izlases vārtsargiem Krister Gudļveskis, kurs 2013./2014. Gada sezonā arī aizvadīja savu pirmo spēli NHL un šobrīd pārstāv Sirahūzas Crunch komandu Amerikas hokeja līgā Ziemeļamerikā.

Categories: Uncategorized

Comments are closed.