Kristers Gudļevskis

  • By admin
  • September 23, 2015
  • Comments Off on Kristers Gudļevskis

Kristers Gudļevskis dzimis 1992. gada 31. jūlijā, Aizkrauklē, un ir latviešu hokejists, kas spēlē vārtsarga pozīcijā. K. Gudļevskis ir Latvijas hokeja izlases dalībnieks un pašlaik pārstāv Nacionālās hokeja līgas vienību – Tampabejas “Lightning”.

Pieaugušo hokejā K. Gudļevska pirmā debija bija 2009./2010. gada sezonā, kas tas spēlēja Latvijas hokeja līgas “HK Ogre” komandā. Tāpat vairākas hokeja sezona K. Gudļevskis ir aizvadījis arī, spēlējot Krievijas Jaunatnes hokeja līgas kluba “HK Rīga” sastāvā. Jau 2011. gadā K. Gudļevskis spēlēja Jaunatnes hokeja līgas Zvaigžņu spēlē, bet jau 2012./2013. gada sezonā pirmo reizi spēlēja KHL kluba Rīgas “Dinamo” sastāvā.

2013. gadā, kļūstot par Tampabejas “Lightning” spēlētāju, K. Gudļevskis kļuva par 29. Latvijas hokejistu un 2. vārtsargu (pēc Artūra Irbes), kurš ticis izvēlēts NHL draftā. 2013. gada rudenī K. Gudļevskis debitēja arī Amerikas hokeja līgā, bet pēc četrām veiksmīgi aizvadītām spēlēm tika aizsūtīts atpakaļ uz Austrumu hokeja līgu (ECHL). 2013. gada nogalē spēlēja arī Sirakjūsas “Crunch” sastāvā, sezonas laikā vairākkārt spēlējot arī Tampabejas “Lightning” sastāvā. 2014. gada spēlē, kurā Tampabejas “Lightning” ar rezultātu 3 pret 2 uzvarēja Kolumbusas “Blue Jackets”, K. Gudļevskis tika atzīts par lielāko spēles zvaigzni. Tā K. Gudļevskis kļuva par 1. vārtsargu pasaulē, kurš vienas sezonas laikā spēlējis gan ECHL, gan AHL, gan NHL, gan Olimpiskajās spēlēs.

Runājot par K. Gudļevska lomu Latvijas hokeja izlasē, jāmin, ka Latvijas izlases rindās K. Gudļevska debija bija 2013. gada 7, aprīlī, kad norisinājās pārbaudes spēlēs ar Zviedriju. Pāris nedēļas vēlāk K. Gudļevskis kopā ar Latvijas izlasi devās uz 2013. gada Pasaules čempionātu, kurā spēlēs laikus dalīja ar Edgaru Masaļski.

Spēlējot Latvijas jaunatnes izlašu sastāvā, Pasaules čempionāta 1. divīzijā U-20 vecuma grupā, izcīnīja ceļazīmi uz 2012. gada Pasaules čempionāta augstāko divīziju.
2014. gadā piedalījās Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kur divās spēlēs stāvēja Latvijas izlases vārtos, tajā skaitā arī ceturtdaļfināla spēlē pret Kanādu, ko toreiz Latvija zaudēja ar rezultātu 1 pret 2, bet K. Gudļevskis, spēlējot vārtsarga pozīcija, toreiz atvairīja 55 kanādiešu metienus.

Categories: Uncategorized

Comments are closed.