Bufalo Sabres

  • By admin
  • February 5, 2015
  • Comments Off on Bufalo Sabres

Buffalo_Sabres_Logo.svg

Bufalo Sabres ir ASV hokeja klubs kurš piedalās Nacionālajā Hokeja Līgā. Nacionālā hokeja līga jeb NHL ir pati prestižākā hokeja līga pasaulē un tajā 30 komandas no Ziemeļamerikas katru gadu cīnās par prestižo Stenlija Kausu, kas tiek uzskatīta par vērtīgāko trofeju hokejā. NHL čempionātā spēlē komandas no ASV un Kanādas. Hokeja līdz tika izveidota 1917 gadā Monreālā Kanādā un šobrīd tajā spēlē 23 ASV klubi (ieskaitot Bufalo Sabres) un 7 klubi no hokeja dzimtenes Kanādas. 2013/2014 gada sezonas Stenlija Kausa ieguvēja ir ASV komanda Losandželosas Kings. Līga ir sadalīta 2 konferencēs – Austrumu un Rietumu konferences un katra konference ir sadalīta vēl 2 divīzijās un kopā līgā ir 4 divīzijas – Atlantijas Okeāna, Metropolitēna, Klusā Okeāna un Centrālās divīzijas.

Bufalo Sabres mājas atrodas Bufalo pilsētā, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs Ņujorkas štatā. Bufalo pilsēta ir ievērojama ar lielo Niagāras ūdenskritumu, kas ir viens no ievērojamākajiem ūdenskritumiem pasaulē. Sabres mājas spēles notiek First Niagara Center arēnā, kas ir nosaukta par godu varenajam ūdenskritumam.  Bufalo Sabres spēlē Austrumu konferencē Atlantijas Okeāna divīzijā kopā ar tādām komandām, kā Tampabejas Lightning, kuras sastāvā ir izdevies uzspēlēt arī mūsu Latvijas izlases vārtsargam Kristeram Gudļevskim, Monreālas Canadians, Detroitas Red Wings, Bostonas Bruins, Floridas Panthers, Otavas Senators un Toronto Meaple Leaves.

Bufalo Sabres hokeja klubs ir dibināts 1970. Gadā kopā ar vēl vienu no vadošajiem NHL Kanādas klubiem Vankūveras Canuks, brīdī, kad NHL hokeja līga paplašinājās līdz 14 komandām. Sākotnēji NHL līga sastāvēja vien no 6 komandām jeb lielā sešinieka – Bostonas Bruins, Čikāgas Black Hawks, Detroitas Red Wings, Monreālas Canadians, Ņujorkas Rangers un Toronto Maple Leaves, un visas no šīm komandām vēl joprojām pārstāv Nacionālo Hokeja Līgu.

Kopš dibināšanas brīža Sabres ir pārstāvējusi Nacionālo. Hokeja Līgu visās sezonās (izņemot lokauta sezonas, kad NHL līgā nenorisinājās neviena spēle). Bufalo Sabres 3 reizes ir izdevies kļūt par konferences uzvarētāju – 1974/1975, 1979/1980, 1998/1999 gadu sezonās un 6 reizes par divīzijas čempioni. Bufalo Sabres arī 2 reizes ir izdevies iekļūt Stenlija Kausa finālā 1975 un 1999 gados, abas reizes zaudējot, 1975. Gadā piekāpjoties Filadelfijas Flyers komandai un 1999. Gadā piekāpjoties Dalasas Stars.

Bufalo Sabres īpašnieks ir Terijs Pegula un kluba prezidents ir Teds Bleks. Pašreizējais kluba menedžeris ir Tims Marejs. Par Bufalo Sabres pagaidu treneri 2013/2014 gada sezonā kļuva tā brīža Latvijas hokeja izlases treneris Teds Nolans, kurš komandu bija trenējis arī pirms vairākiem gadiem. Tedam Nolanam izdevās noturēties Sabres trenera amatā arī 2014/2015 gada sezonā. Sabres galvenā trenera asistenti ir Toms Kūlens, kur bija Teda Nolana asistents arī Latvijas izlasē, kā arī Denijs Flinns un Braiens Trotjē. Bufalo Sabres vārtsargu treneris 2014/2015 gada sezonā ir kādreizējais Latvijas izlases vārtsargs Artūrs Irbe, kuram arī ir vairāku gadu pieredze spēlējot NHL, palīdzot aizvest savu komandu līdz par Stenlija Kausa finālam.

Pašreizējais Bufalo Sabres komandas kapteinis ir Brians Gionta, kurš ir pieredzējis NHL spēlētājs un kuram 2014/2015 gada sezona ir pirmā Bufalo Sabres rindās. Bufalo Sabres pirmajā kārtā ir draftējis arī Latvijas hokeja talantu Zemgu Girgensonu, kurš no 2013/2014 gada sezonas veiksmīgi ir iekļāvies Sabres sastāvā un kļuvis par vienu no kluba vadošajiem spēlētājiem.

Bufalo Sabres pieder arī divi fārmklubi Ročestras Americans un Elmīras Jackals kuri attiecīgi spēlē AHL un ECHL līgās Ziemeļamerikā.

Bufalo Sabres ir spēlējuši tādi ievērojami spēlētāji kā Tims Hortons, Pats Lafontēns, Denijs Gare un vārtusargs Dominiks Hašeks, kuru visu krekli ar numuriem ir iemūžināti Bufalo Sabres slavas zālē.

Categories: Uncategorized

Comments are closed.